Druhý společný film režiséra Radima Špačka a scenáristy Ondřeje Štindla nazvaný Místa dlouho sliboval být "dalším dílem" o Československu a Česku uplynulých dekád.

Svým zasazením do devadesátých let jako by měla Místa navazovat na snímek Pouta obou autorů – psychologický thriller beznaděje a pokřiveného sviňáckého lidství let osmdesátých, zpodobněného agentem StB, jež si česká společnost stále vleče s sebou.

Slogan "mládí je nebezpečné" a punkový plakát pak snímek přiblížily k nelehkému a podceňovanému žánru "film pro mladé".

Místa nakonec nejsou ani jedno ani druhé, protože chtějí být "mystickým" vším. Filmem o hledání identity, který vlastní identitu postrádá. Jsou tak filmem stejně pozoruhodným jako nepovedeným.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Český film Místa, pod nímž jsou podepsáni režisér Radim Špaček a scenárista Ondřej Štindl, je důstojně prohraným bojem režiséra se scénářem, ale též výrazem odvahy. Snímek je příliš obtěžkaný náznaky a přísliby, které tvůrci nikdy plně nevyužijí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.