Podle lidových arabských pohádek Tisíc a jedna noc nazval sedmašedesátiletý indicko-anglický spisovatel Salman Rushdie svůj nový román. Ten vyjde anglicky v září 2015 pod názvem 2 dny, 8 měsíců a 28 nocí. „Kombinace 2, 8 a 28 je symetrické číslo, které v tomto případě jiným způsobem vyjadřuje další slavné symetrické číslo 1001,“ řekl Rushdie letos na podzim. O svátcích pak francouzské nakladatelství Actes Sud oznámilo, že francouzský překlad knihy chystá na začátek roku 2016. A zhruba ve stejné době by román mohl vyjít i česky, o jeho vydání již s Rushdieho agentem jedná tuzemské nakladatelství Paseka. „Termín dosud není stanoven, jako pravděpodobnější se ale jeví rok 2016,“ uvedl za nakladatelství Milan Macháček.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.