Středeční předpremiéra údajně nejnákladnějšího muzikálu v dějinách newyorské Broadwaye byla zrušena kvůli nutnému posílení bezpečnostních opatření poté, co se během zkoušek zranili už čtyři herci.

Podle agentury Reuters je třeba lépe zabezpečit složité jevištní manévry.

Na posílení bezpečnosti se ve středu dohodli inspektoři z newyorského úřadu bezpečnosti práce s producenty a spolupracovníky show. Reagovali tak na řadu zranění, která přípravu muzikálu provázejí.

Naposledy musel být tento týden hospitalizován akrobat, jenž během představení spadl z vysoké plošiny.

Nová pravidla si vyžádají mimo jiné přítomnost dalšího kulisáka a jevištního technika během všech 38 akrobatických čísel. Další představení se má uskutečnit dnes.

Muzikál, jehož náklady jsou odhadovány na 65 milionů dolarů (1,2 miliardy korun), ještě oficiálně ani nezačal. Jeho několikrát posunutá premiéra byla naposledy odložena na 7. února 2011.

Při jedné z listopadových předpremiér zasáhlo herečku Natalii Mendozaovou, která hraje podlou Arachne, na pódiu do hlavy lano a skončila s otřesem mozku.

V říjnu si Kevin Aubin zlomil obě zápěstí, když při jedné z "letových" scén spadl na pódium. Další z herců si na zkoušce zlomil nohu.

Hudbu k muzikálu složil Bono a The Edge z kapely U2. Hraje v něm 41 účinkujících, které doprovází 18 členů orchestru.

Pohled do zákulisí

Související