Německý režisér Wim Wenders by mohl v roce 2013 inscenovat hudebně dramatickou tetralogii Prsten Nibelungův na wagnerovských hudebních slavnostech v bavorském Bayreuthu. Podle agentury DPA s ním o tom vyjednává ředitelka festivalu Katharina Wagnerová.

Pětašedesátiletý režisér by se mohl podílet na podobě festivalu v roce 2013, kdy si svět bude připomínat 200 let od narození hudebního skladatele Richarda Wagnera.

"Ano, jednáme s Wimem Wendersem. Jsem přesvědčena, že dospějeme k dohodě, i když ještě nejsou vyjasněny všechny body," řekla Wagnerová, prapravnučka operního skladatele, deníku Die Welt.

Wagnerová prý při rozhovorech s Wendersem poznala vzdělaného člověka, jenž se velmi zajímá o divadlo a operu. Filmař, který ve svých snímcích vždy přičítal velký význam hudbě, podle Wagnerové ví, do čeho jde. Cílem prý je obohatit Wagnerovo dílo o neotřelé nápady člověka z jiné branže.

Videoukázka z Wagnerovy Valkýry, druhé části "Prstenu", uvededené v Bayreuthu v roce 1992. Orchestr řídil věhlasný Daniel Barenboim.

Související