Tři britské divadelní ceny Laurence Oliviera získal v neděli večer v Londýně muzikál Pravá blondýnka, zatímco favorizovaný nový kus Andrewa Lloyda Webbera Love Never Dies (Láska nikdy neumírá) odešel s prázdnou. Čtyři prestižní ceny si odnesla inscenace hry britského autora Terence Rattigana After the Dance (Po tanci) v Národním divadle.

Pravá blondýnka založená na populárním filmu z roku 2001 s Reese Witherspoonovou se hrála už na Broadwayi za poměrně vlažného přijetí. V Londýně však nastudování muzikálu, které mělo premiéru loni v lednu, má kritický i divácký úspěch.

Love Never Dies je pokračováním známého hitu Fantom opery. Při svém uvedení loni v březnu měl muzikál smíšené kritiky, přesto ale získal největší počet nominací - sedm. Ani jednu z nich však neproměnil v cenu.

Čtyři ocenění získalo Národní divadlo, které oprášilo hru známého britského autora Terence Rattigana After the Dance (Po tanci). Hra se prakticky nehrála od svého uvedení v roce 1939 a pro většinu kritiků byla objevem.

Cenu posluchačů rádia BBC 2 dostal muzikál We Will Rock You, který je založen na hitech skupiny Queen. Kytarista kapely Brian May (na snímku) při přebírání ceny poznamenal, že muzikál se hraje už desátý rok, přestože měl "nejhorší recenze v historii lidstva".

Související