Novinkou na letošních Letních shakespearovských slavnostech je česko-slovenská inscenace komedie Niečo za niečo (Measure for Measure, česky překládáno Oko za oko). V duchu uvolněné frašky, jež překvapivě vyústí ve svéráznou moralitu, ji režíroval Michal Vajdička.

Autorem slovenského překladu, který hodně přímočarým útokem na bránici spoluurčuje charakter inscenace, je Ĺubomír Feldek. Niečo za niečo se bude hrát na Pražském hradě pouze do soboty.

William Shakespeare se v zápletce této hry inspiroval skutečným případem selhání soudce. Tragické vyústění příběhu ovšem komediálně zlehčil dobrým koncem.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.