V sobotu se moskevské Velké divadlo, nejhonosnější ze všech ruských operních scén, po šesti letech vrací k běžnému provozu.

K rekonstrukci byla historická budova donucena po katastrofální poslední sezóně roku 2004/2005, kdy už publikum muselo využívat jen zadních a bočních vchodů. Kvůli bezpečnosti pořadatelé nepouštěli návštěvníky ani na galerie.

Sedmdesátiprocentní šance na spadnutí

Odborníci odhadovali, že budova Velkého divadla tehdy měla cca sedmdesátiprocentní naděje, že se totálně sesuje.

Před rekonstrukcí byly v hroutících se stěnách vidět trhliny, hercům chyběl prostor v zákulisí a celkový stav budovy podle odborníků dávno překročil hranici, kdy bylo bezpečné se v něm pohybovat.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.