Vídeňský Burgtheater zahájil v sobotu Pražský divadelní festival německého jazyka "veřejnou divadelní zkouškou" v barrandovských ateliérech.

Inscenace Matthiase Hartmanna podle Tolstého románu Vojna a mír bude mít totiž premiéru až příští měsíc v budově Kasina na vídeňském Schwarzenberské náměstí, kde se ale zkouší už od loňského dubna a herci se tu také průběžně potkávají s diváky.

Hloubka pětihodinové produkce

Překvapenému pražskému publiku chvíli trvalo, než bylo s to přistoupit na originální, přitom jednoduchý a posléze opravdu strhující způsob divadelního vyprávění, aby nakonec spontánně odměnilo téměř pětihodinovou produkci a čtrnáct skvělých herců srozuměným potleskem vstoje.

Herci, kteří civilní oblečení čas od času doplňují torzy historických kostýmů, diváky provádějí krajinou obřího románu Lva Nikolajeviče z časů napoleonských válek. Upozorňují na důležitá místa v textu a okolnosti děje. Občas se zastaví a nenásilně, dokonce s humorem publikum vtáhnou hlouběji do myšlenkového světa díla a do osudových situací, které jeho hrdinové prožívají.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.