Výraznou ukázku současného přístupu ke klasickým textům nabídlo sobotní uvedení Ibsenovy hry Nora aneb Domeček pro panenky na Pražském divadelním festivalu německého jazyka.

Do Stavovského divadla inscenaci přivezl soubor z německého Oberhausenu. Ibsenovu měšťanskou domácnost pojal režisér Herbert Fritsch jako přízračně veselé loutkové divadlo.

Čtverec pro hrací plochu

Fritsch má za sebou delší hereckou zkušenost pod vedením Franka Castorfa v berlínském divadle Volksbühne. Nyní však režíruje v německých regionálních divadlech, je oceňovaným scénografem a mediálním umělcem.

V Ibsenově Noře se nesnaží originálně vykládat a interpretovat text samotný, ale spíše se pokouší ústřední téma vyjádřit divadelními obrazy i za cenu jistého zjednodušení.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.