Pražský divadelní festival německého jazyka v neděli skončil inscenací berlínského Deutsches Theater.

A nebyl to, zvlášť ve srovnání s formálně nečekanou a herecky i lidsky strhující vídeňskou inscenací Vojny a míru, která přehlídku zahajovala, úplně dobrý konec.

Představení hry Dey Loherové Zloději v režii Andrease Kriegenburga bylo hlavně scénografickým experimentem, který nedokázaly oživit ani respektu hodné herecké výkony.

Jen obyčejná ilustrace

Nekonečné čtyři hodiny obří mlýnské kolo všelijak "vyplivovalo" postavy na scénu, aby je zase po výstupu spolklo. Fascinující scénický mechanismus a naklánějící se plochy jeho "lopatek" využíval režisér a zároveň scénograf inscenace efektně.

Zjevně chtěl ukázat kolotoč dojemných i veselých lidských příběhů, po nichž zůstávají jen matné stopy v podobě zašlých nápisů na zdi.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.