Dramatik Milan Uhde si vzpomněl na staré dobré časy, kdy s hudebním skladatelem Milošem Štědroněm společně napsali pro brněnské Divadlo Husa na provázku slavnou Baladu pro banditu.

Za inspirujícího dohledu režiséra Vladimíra Morávka se pustil do scénáře na téma "divokého" milostného života skladatele Leoše Janáčka.

V inscenaci nazvané Leoš aneb Tvá nejvěrnější, kterou "Provázci" o víkendu představili v Praze, se však hraje víc než o lásce o Mistrově samotě v náruči Hudby.

Koláž z janáčkovských motivů do ní připravil opět Miloš Štědroň a mladého skladatele, který se děsí stěhování "do Brna!", hraje Martin Donutil, jehož otec Miroslav byl kdysi slavným Nikolou Šuhajem v Baladě pro banditu.

Morávek má symbolické návraty i všelijaké odkazy do provázkovských dějin rád.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.