Na plakátech s tváří rozzlobeného starce stojí: Kukura. Název inscenace, která se hraje v pražském Činoherním klubu, bychom mohli klidně považovat za citoslovce hněvu v jazyce Maorů.

Že se jedná o jméno slovenského herce, který je interpretem titulní postavy i jejím předobrazem, je tento týden zase jasnější. Juraj Kukura je totiž jedním ze tří činoherců nominovaných na Cenu Thálie. O tom, zda ji dostane, se rozhodne na konci března, těsně po jeho pětašedesátých narozeninách.

Hru Kukura napsal, inscenoval a jeho i sebe sama postavou učinil režisér Martin Čičvák. Ten se slovenským hercem pravidelně spolupracuje v bratislavském divadle Aréna, které Kukura založil a deset let vede.

Ve hře Kukura vzdal Čičvák trochu zlomyslný hold charismatické osobnosti "svého" šéfa a zároveň si sám vyrovnal účty se současnou divadelní praxí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Také ve čtvrtek večer uvede Činoherní klub uhrančivé představení Juraje Kukury, čerstvě nominovaného na Cenu Thálie. Hru s názvem Kukura napsal, zinscenoval a a jeho i sebe sama postavou učinil režisér Martin Čičvák.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.