Snad nikdy nebyla Gogolova komedie Hráči, ukazující skoro metafyzickou dimenzi podvodu, aktuálnější než dnes. Fantasticky propletené tahy trojice podvodníků nutkavě připomínají absurdní příběhy současných "hráčů", "odkláněných" peněz a bájných firem.

Vypointovaná Gogolova "anekdota", rozehraná kolem falešné karetní hry, patří léta k diváckým oporám každého repertoáru. Komedii o tom, jak podvodníka podvedli ještě větší podvodníci, teď nově uvedlo pražské Divadlo v Dlouhé. Aktuálně se hraje také například v Rokoku nebo Slováckém divadle v Uherském Hradišti.

Vzpříčený text

Dlouhá, kde premiéru Hráčů společně s Janem Bornou režíroval Miroslav Hanuš, je jednou z nejúspěšnějších českých scén. Letos sklidila nejvíc nominací na Ceny Alfréda Radoka, a to ve všech hlavních kategoriích. Může se tak po několika letech opět stát "divadlem roku", ale rozhodně ne s inscenací Hráčů.

Navzdory aktuální dramaturgii a všem předpokladům se v Dlouhé text hercům, s nimiž působivost a vtip této komedie přirozeně stojí a padá, nějak vzpříčil.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.