Za novinkou pražského Národního divadla stojí odvaha šéfa činohry Michala Dočekala. Na zdejší poměry bleskově uvedl na českou scénu jednu z nejzajímavějších aktuálních divadelních her - Enron britské dramatičky Lucy Prebbleové.

Navzdory chvályhodné dramaturgii je však Dočekalova inscenace jedno velké nedorozumění.

Příběh krachu americké energetické firmy Enron zpracovala dnes jednatřicetiletá Lucy Prebbleová před třemi lety do působivé divadelní fikce.

Trh je přírodní proces

Téměř okamžitě se Enron hrál v londýnském Royale Court Theatre, na West Endu a poté na mnoha dalších evropských scénách. Svou premiéru měl i na Broadwayi.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.