Pokud by z planety Země zmizely včely, zbývaly by lidstvu pouhé čtyři roky života. Výrok Alberta Einsteina symbolizuje myšlenku inscenace Svět v ohrožení, která se pokouší ukázat divadelními prostředky situaci, v níž se jako lidstvo nacházíme.

Vtipný, ale i trochu nostalgický příspěvek do diskuse o konci světa připravil v brněnském HaDivadle režisér Jiří Havelka.

Inspiroval se esejí belgického spisovatele, dramatika a filozofa Maurice Maeterlincka Život včel. A také syndromem zhroucení včelstev (Colony Collapse Disorder, zkráceně CCD). Tento dosud nevysvětlený jev, kdy v krátkém okamžiku vymře včelí úl nebo celá včelí kolonie, byl poprvé popsán v roce 2006.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.