Za jednu z výjimečných událostí sezony označují američtí kritici novou inscenaci jedné z nejslavnějších amerických her, Smrti obchodního cestujícího od Arthura Millera, která oplývala hvězdami. Režisér Mike Nichols do hlavních rolí obsadil Philipa Seymoura Hoffmana a Andrewa Garfielda, který si tímto odbyl svou premiéru na Broadwayi.

Miller dostal za hru v roce 1949 Pulitzerovu cenu. Jak připomíná deník The New York Times, osmdesátiletý režisér Nichols viděl hru poprvé ještě jako teenager. Nichols se proslavil v divadle, ale také ve filmu (Absolvent, Ptačí klec, Na dotek, Hlava 22, Kdo se bojí Virginie Woolfové). Do tragické hlavní role Willyho Lomana nyní obsadil Philipa Seymoura Hoffmana, držitele Oscara za Capoteho. V roli Lomanova syna Biffa se objevil Andrew Garfield, který na sebe upozornil ve filmech Social Network a Neopouštěj mě a bude příštím filmovým Spidermanem.

Deník USA Today dal inscenaci největší počet čtyř hvězdiček a napsal, že "sága Willyho Lomana ukazuje, jak pocit nekonečných příležitostí a mobility, který pohání velké příběhy o úspěchu, může být zdrcující pro ty, kdo nejsou tak vybaveni k vítězství". Britský The Independent napsal, že "jen zřídka se tento pohled na prázdné srdce amerického snu zdál relevantnější, kdy americká sebedůvěra slábne uprostřed křehké ekonomiky a nejistoty zaměstnání". New York Times oceňují, že se Nichols snažil co nejvíce přiblížit první inscenaci.

Je to krásná, lyrická a přízračná vize příhodná pro hru, v níž idealizovaná minulost pronásleduje nelítostnou přítomnost, napsal list, podle něhož "Nichols vytvořil bezchybný pomník velké americké hře". Kritik se nicméně domnívá, že čtyřiačtyřicetiletý Hoffman se úplně nehodí do role dvaašedesátiletého Lomana a jednotlivé postavy se na podiu zcela nepropojily.

Opačného názoru je většina dalších recenzentů. "Willy Loman se vrací na Broadway už popáté. Philip Seymour Hoffman jde ve známých stopách Lee J. Cobba, George C. Scotta, Dustina Hoffmana a Briana Dennehyho. Velikost jeho talentu potvrzuje fakt, že nemáte vůbec chuť ho porovnávat s jeho předchůdci," poznamenal recenzent Wall Street Journalu.

"Neokázale přesná režie Mikea Nicholse je tak geniální, že vše je v souladu s prostým a přímočarým herectvím Seymoura Hoffmana," napsal The Wall Street Journal s tím, že i ostatní představitelé "byli dokonale vybráni". "Mike Nichols i herci se rozplynuli ve hře a výsledkem je představení, na které budou všichni, kdo ho viděli, vzpomínat jako na vrchol kariéry zúčastněných," dodal list.

Podle kritika časopisu Forbes je představení "zničující, hluboké, emotivní a drtivé". "Philip Seymour Hoffman je Jasonem Robardsem své generace. Jako Willy Loman je dokonalý ve všech směrech," uvedl Forbes. Přestože při čtvrteční premiéře bylo na jevišti dost hvězd, v hledišti jich bylo ještě víc. Přišly mezi jinými Meryl Streepová, Julianne Mooreová, Anjelica Houstonová či Rosie Perezová. Již před tím se na představení přišel podívat Tom Hanks a podle Forbesu řekl, že "to je nejlepší věc, jakou jsem kdy viděl. Tečka."