Divadelní "odcházení" po americku se jmenuje Listopad a napsal ho známý dramatik, scenárista a filmový režisér David Mamet.

Skvělou absurdní frašku, která svléká donaha nejen americkou politiku, ale současnou západní demokracii vůbec, nastudoval s brněnským divadlem Buranteater režisér, řečený Zetel. Je to veliká a bolestně aktuální legrace.

Listopad se odehrává během jednoho dne a noci v pracovně amerického prezidenta. Je těsně před volbami a preference prvního muže velmoci Charlese Smitha "jsou nižší než Gándhího cholesterol". Tak je vztekle definuje zástupce Národního svazu chovatelů krocanů, jemuž prezident stále stupňuje cenu za tradiční rituál svátku díkůvzdání - takzvané omilostnění krocana.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.