Hrdinou sobotního ceremoniálu předávání divadelních Cen Thálie za rok 2011 se stal Luděk Munzar.

Pověstnou skleněnou vázu od Bořka Šípka a bouřlivý potlesk vestoje sklidil nejen "za celoživotní mistrovství v oboru herectví", ale také za nekompromisně vyjádřený názor na takzvané alternativní divadelníky i na to, jak vůbec se má profesionální divadlo dělat.

Odchod ze dne na den

"Já bych strašně nerad, kdybych si sedl do dopravního letadla a řídil ho alternativní pilot," řekl milovník létání Munzar. Ironickou glosou v předtočeném medailonu velmi pobavil srozuměné, vesměs herecké publikum v sále pražského Národního divadla.

Lidé kolem Thálie totiž obdivují divadlo takzvaně klasické, zatímco režijní a jiné experimenty v lásce nemají. Tento fakt se přirozeně odráží v nominacích na Thálie i udělených cenách.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.