Není žádné tajemství, že J.R.R. Tolkien se při psaní Hobita a trilogie Pán prstenů inspiroval severskou mytologií, například v islandské sáze Edda.

V mnoha ohledech má ale Pán prstenů blíže k cyklu oper Prsten Nibelungův od Richarda Wagnera, který tuto sobotu uvádí Metropolitní opera v New Yorku.

Prsten s kletbou

U Tolkiena i Wagnera se jedná o mocný prsten, který od té chvíle, co byl ukutý, ohrožuje osud celého světa a pro obnovení rovnováhy musí být zničen (vrácen).

Stejně jako Wagnerův je i Tolkienův prsten zároveň kouzelným předmětem, který sice dává velkou moc, ale zároveň na svého majitele vrhá smrtící kletbu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.