S neplánovanou "reklamou" vstoupila v sobotu na královéhradecké divadelní jeviště hra Davida Drábka Koule. Začátkem loňského roku se Drábkovi podařila nevídaná věc: o jeho rozhlasové hře Koule, kterou v režii Aleše Vrzáka uvedl Český rozhlas - Vltava, psala snad všechna tuzemská média včetně bulvárních i sportovních deníků.

Její hrdinkou je totiž Milena, bývalá koulařka, současná televizní radní a majitelka pekárny, která poněkud připomíná někdejší koulařku Helenu Fibingerovou, a jedním z témat hry je státem podporovaný doping sportovců v časech normalizace.

Divadlem ilustrovaný rozhlas

Mediální humbuk a několik žalob se tedy dalo čekat, zároveň ale spíš než o prvoplánové karikování Fibingerové šlo o úvahu nad neschopností a neochotou vyrovnat se s minulostí a nad přetrvávajícími relikty normalizační kultury.

Koule je hra bytostně rozhlasová - její velkou část tvoří fiktivní rozhlasový rozhovor, z nějž se občas vynoří nějaká odbočka či flashback. Dalo se tedy vcelku čekat, že když se ji autor rozhodl uvést ve vlastní režii v královéhradeckém Klicperově divadle, projde Koule jistou výraznou proměnou. Výsledek je ovšem překvapivě věrný - a zdá se, že skutečně funkční klíč k jejímu přenesení na divadlo Drábek nenašel.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.