Je to Don Giovanni pro 21. století - odměřený a postmoderní. Neobyčejně přesvědčený o svých kvalitách, bezuzdný ve svém vkusu a morálně rozevlátý. Jako současné divadlo působí inscenace, která měla v sobotu premiéru ve Stavovském divadle, chytře a celistvě, ale je to ještě pořád Mozartova opera?

Inscenační tým SKUTR složený z Martina Kukučky a Lukáše Trpišovského se ocitl tváří v tvář dvě stě dvacet pět let starému obličeji, v němž je potřeba probudit trochu života.

Giovanni loví v publiku

Řešení jako by si vypůjčili od Roberta Wilsona: na obličeje napudrovali nánosy bílého make-upu, dění vepředu nechávají zrcadlit tančícím siluetám v pozadí a spoustu doslovného nahrazují abstrakcí.

Tedy s výjimkou sexu, prakticky nepřetržitého a poněkud oplzlého smilstva, při němž se na jevišti běhá po čtyřech, sahá pod sukně a představivost mnohdy nemá, co si ještě domýšlet. Během předehry dojde na felaci, v prvním dějství k znásilnění na stole i troše S&M ("Uhoď mě, Masetto," prosí Zerlina a zvednutou sukní odhaluje nahé hýždě). V další chvíli se Leporello ocitne v publiku s lahví šampaňského a rozpracovává dámy v prvních řadách, aby to mohl Don Giovanni zkusit i na ně.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.