S nadsázkou lze říct, že do Prahy tento týden podniká invazi kulturní Rudá armáda.

O víkendu totiž do metropole dorazilo sto šedesát účinkujících Pekingské opery, dále technici, tři náklaďáky plné důkladných kostýmů i dekorací – a ve zkratce operní produkce, která bývá označována za "trhák".

Omlazená tradice

Opera nazvaná Red Cliff je od začátku koncipovaná tak, aby zaujala mladé čínské diváky i mezinárodní publikum. Od premiéry v Pekingu před čtyřmi roky zažila 58 repríz a vidělo ji přes 100 tisíc lidí.

A byť navazuje na dlouholetou tradici světově proslulé Pekingské opery, toto konkrétní představení vzniklo v koprodukci v Čínským národním uměleckým centrem, jehož dlouhodobými cíli je omlazení a modernizování tradiční čínské kultury.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.