V New Yorku bude mít premiéru Kulka pro Adolfa, divadelní hra, jíž hollywoodský herec (a nyní i scénárista a režisér) Woody Harrelson líčí jedno velké přátelství.

Odehrává se v roce 1983, dávno předtím, než přišly Harrelsonovy hvězdné role v seriálu Na zdraví a filmech Takoví normální zabijáci, Lid vs Larry Flynt či nedávném Tahle země není pro starý.

Teprve druhý černoch

Jak vypráví agentura AP, herci tehdy bylo dvaadvacet let a pracoval na stavbě v Houstonu, kde se seznámil s Frankiem Hymanem, "starším pánem, který vyprávěl spoustu zábavných historek".

Postupně se spřátelili a později spolu žili v jednom bytě. "Měl jsem pocit, že je to nejmoudřejší muž, kterého jsem kdy potkal, a to si myslím dodnes. Měl na mě ohromný vliv," vysvětlil Harrelson. Během léta 1983 s Hymanem (teprve druhým černochem, kterého kdy potkal) lovili dívky, celé hodiny debatovali nad pivem - a pak přátelství skončilo.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.