Příští rok oscarové herečce Cate Blanchettové definitivně skončí šestileté angažmá v Divadelní společnosti Sydney. Od roku 2008, kdy se jí společně se svým manželem - dramatikem Andrewem Uptonem - ujala jako umělecká ředitelka, prestiž divadla enormně stoupla.

V dubnu v rámci olympijského festivalu zavítali do londýnského Barbicanu a v těchto dnech přivezli Čechovova Strýčka Váňu do New Yorku.

"Náročnější než divadelní role jsou jen chvíle, kdy své děti musíme doučovat matematiku páté třídy," řekla Blanchettová v aktuálním rozhovoru pro deník New York Times.

Do Berlína bez němčiny

Právě děti jsou důvodem, proč tandem v divadelní dráze v Sydney nechce dál pokračovat. Desetiletý syn Dashiell, osmiletý Roman a čtyřletý Ignatius s rodiči totiž po štacích musí neustále cestovat.

"Mám jen jeden nedosažitelný, nesplnitelný sen: chtěla bych v němčině hrát v berlínském divadle, i když neumím německy," tvrdí Blanchettová. Zatím ale nechce vyloučit, že by se s manželem mohli ujmout i nějakého jiného divadelního spolku.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.