Zdaleka ne celé britské kulturní odvětví má z olympiády radost. Zatímco třeba Národní divadlo je večer co večer opakovaně vyprodané, Britské muzeum hlásí čtvrtinový pokles návštěvnosti a většina divadel ve čtvrti West End zaplní jen dvě třetiny sálu.

Informoval o tom deník Guardian, podle něhož je na vině především odstrašovací kampaň, jež měla Brity odradit od cestování během her. Nakonec se ale ukazuje, že centrum Londýna je skoro vybydlené.

"Mám kanceláře na Tottenham Court Road, takže každý den chodím do práce a zpátky čtvrtí West End. Za posledních dvacet let jsem ji neviděla tak vybydlenou jako dnes," tvrdí například Terri Paddock, editorka divadelního webu Whatsonstage.com.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.