Legenda ruského baletu Michail Baryšnikov je opět v exilu. Tedy alespoň na jevišti newyorského Divadla Geralda W. Lynche, které tento týden uvedlo adaptaci povídky Ivana Bunina V Paříži z roku 1940. Představení v režii malíře Dimitrije Krymova se hraje rusky a francouzky s anglickými titulky - a Baryšnikov je v roli vyhnaného ruského generála Nikolaje Platonoviče elegantní každým coulem, referuje deník New York Times.

"Lidé, kteří mě v sedmdesátých a osmdesátých letech viděli tančit klasický repertoár, už nejsou na světě. Mně už bylo dávno šedesát, takže mé někdejší publikum je fuč. Dnes musím zápasit o nové diváky," tvrdil před premiérou nejistý Baryšnikov.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Už od sedmdesátých let, kdy začal působit v Americkém baletním divadle, býval označován za největšího baletního a tanečního umělce.
  • Dnes je Michailu Baryšnikovovi šedesát čtyři let a musí hledat nové publikum.
  • Třeba jako divadelní herec v New Yorku.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.