Čtvrteční schůzi ministryně kultury Aleny Hanákové se zástupci divadla Martin Sankot v dočasné funkci ředitele "přežil", tu páteční již nikoliv.

HN jako první informovaly, když ministryně před polednem souhlasila s tím, že namísto ekonomického náměstka Sankota bude řízením Národního divadla pověřen jeho stávající technicko-provozní ředitel Václav Pelouch.

Tento krok přivítal také předseda poslaneckého klubu TOP 09 a lídr hnutí Starostové a nezávislí Petr Gazdík. Odmítá, že by ministryně měla kvůli dění v divadle složit funkci. "Nejsou důvody pro to, aby byla odvolána. Dnes se o tom budeme stranicky bavit, nicméně je nutné připomenout, že paní ministryně sklízí dluh, který má vůči Národnímu divadlu ministerstvo kultury jako takové. Stejným dílem za něj zodpovídají i bývalí ministři kultury," dodal.

Se situací jsou ale stále nespokojenější odbory Státní opery Praha. Ve čtvrtek znovu vstoupily do stávkové pohotovosti a na představeních ve čtvrtek i v pátek četly prohlášení, v němž odmítají, aby Národní divadlo vedl kdokoliv ze stávajícího managementu. V sobotu už dokument pouze rozdávaly. V neděli ministryně kultury Alena Hanáková vystoupila v České televizi.

Zatím jste si přečetli 90 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.