Nad solárními panely na střeše Národního divadla se včera po poledni zatáhlo. Přitom byl výjimečně slunný den. Oceněný projekt, který má ušetřit náklady na vytápění a svícení, se stal jednou ze čtyř příčin pátečního odvolání ředitele Národního divadla Ondřeje Černého.

Mezi další důvody, které včera uvedl náměstek ministryně kultury Martin Sankot se svou šéfkou Alenou Hanákovou, patří například rozpočtová nekázeň, nevhodná esemeska či přístup k rozpočtu divadla na příští rok. Do podrobnějšího vysvětlování se však nepouštěli.

"S dnešní prezentací nejsem příliš spokojen, protože pan náměstek mi zmiňoval důvodů víc. Nevím, proč je dnes nezveřejnili," řekl včera šéf poslaneckého klubu TOP 09 a STAN Petr Gazdík. Ministerská mluvčí Markéta Ševčíková ale HN řekla, že nechce zveřejněním dalších podrobností vyvolávat vášně.

Na oznámení důvodů odvolání ředitele čekalo vedení Národního divadla od pátku. Ondřej Černý ale na čtyři Sankotovy důvody odpovídá: Nejsou pravdivé.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.