Působení náměstka ministryně kultury Martina Sankota na postu prozatimního ředitele pražského Národního divadla nebude mít nejspíš dlouhého trvání.

Ve středu to připustila ministryně kultury Alena Hanáková po dopolední schůzce se zaměstnanci Národního divadla a Státní opery.

„Dohodli jsme se, že se ve čtvrtek znovu sejdeme a pokusíme se najít kompromis. Z této schůzky by už mohlo vzejít jméno člověka, který by případně vedl Národní divadlo do chvíle, než bude jmenován ředitel vzešlý z řádného výběrového řízení,“ uvedla Hanáková.

Nepředpokládá ale, že jméno nového ředitele by bylo známé ze dne na den.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.