Vedení Národního divadla (ND) navrhlo ministryni Hanákové, aby dočasně pověřila řízením provozně-technického ředitele Václava Peloucha.

"Je to zkušený profesionál, který v Národním pracuje asi 12 let, z toho šest let je ředitelem provozu. Rozumí provozu divadla a zná do detailu specifika jednotlivých souborů i jejich potřeby," popsal Pelouchovy kvality šéf činohry ND Michal Dočekal v rozhovoru se čtenáři IHNED.cz.

"Celý problém se ale bude řešit dlouho. Transformace ND a výběr nového ředitele se nedají uspěchat ani vystávkovat," dodal.

"Oběma nám šlo o co nejlepší podobu ND," komentoval Dočekal bývalého ředitele Ondřeje Černého, v němž měl důstojného partnera pro spory.

Dočekal působí ve funkci uměleckého šéfa činohry již desátým rokem. V době svých gymnaziálních studií už hrál a režíroval v A–Studiu v Rubínu. V letech 1985-91 vystudoval režii na DAMU, stihl ještě půlroční stáž v Londýně. Z jeho inscenací pro Národní divadlo jsou známe například Revizor, Racek, Čekání na Godota nebo Cyrano z Bergeracu.

Michal Dočekal odpovídal čtenářům IHNED.cz ve čtvrtek 13. září.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.