Českou a zároveň světovou premiérou vstoupilo do nové sezony ostravské Divadlo Petra Bezruče – uvedlo Správkaře Bernarda Malamuda.

Román jednoho z nejvýznamnějších židovských autorů 20. století, který dostal v roce 1967 Pulitzerovu cenu, převedl do jevištní řeči Arnošt Goldflam. Nejbližší repríza je na programu v úterý.

"Tohle představení má velké téma - vykoupení. Slovo, na které často zapomínáme a které v našich životech už ani nehledáme," říká režisér inscenace a umělecký šéf souboru Martin Františák. 

Formanovská postava

"Správkař je krutým příběhem člověka, který chce žít jinde a lépe. Je neprávem obviněn z vraždy šestiletého dítěte, perzekvován a šikanován. Překonává hranice fyzické bolesti, zažívá jakýsi soucit se svými vězniteli a jde dál - jako Johnny Cash směrem ke svobodě."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.