Divadelní společnost nazvaná Petrohradská rocková opera musela upustit od chystaného uvedení muzikálu Jesus Christ Superstar v jižním městě Rostov na Donu se zhruba milionem obyvatel.

Dílo skladatele Andrewa Lloyda Webbera dočasně stáhnula z programu poté, co proti němu vystoupili ortodoxní věřící, informoval deník Rostov Times.

Zpráva o možném zrušení muzikálu vyvolala nesouhlas mezi herci i ruskými komentátory, kteří upozorňují na stále větší zásahy do věcí veřejných ze strany ortodoxní církve, respektive jejich přívrženců. Například oblíbený blogger Rustem Adagamov na Twitteru s odkazem na Bibli napsal, že muzikál "zrušili ortodoxní Filištíni".

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.