Václav Havel se na sklonku života octl v zakletí paradoxů, s nimiž si často pohrával ve svých dílech. Ačkoli se vyhýbal bulváru (neblahé zkušenosti s pochybnými lovci senzací popsal ve své poslední hře Odcházení), prostřednictvím zápisků Ireny Obermannové se stal objektem pokleslých drbů.

U příležitosti jeho nedožitých šestasedmdesátin vychází kniha, která jednoho z nejoriginálnějších duchů našich moderních dějin ukazuje ve světle přesně opačném.

Sedmisetstránková publikace O divadle, kterou uspořádala jeho dlouholetá kamarádka a spolupracovnice Anna Freimanová, shrnuje Havlovy úvahy o provozu divadla a jeho magickém zákulisí, zrodu vlastních dramat a jejich inscenacích i o filozofickém smyslu mezilidských her a jejich tajuplném vyjevování.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.