Operní impresionistické dílo Pelleas a Melisanda, jehož podkladem se stalo symbolistní drama Maurice Maeterlincka, se na jeviště pražského Národního divadla vrátilo po sedmadvaceti letech. 

Režie se ujal umělecký šéf opery Rocc, který se postaral také o scénografii a návrhy kostýmů.

Příběh záhadné dívky, již si přivede z lesa princ Golaud, do níž se zamiluje jeho nevlastní bratr Pelleas a která nakonec umírá, není složitý. Jeho půvab ale tvoří náznaky, symboly, nedoslovnost. To vše dokázal Claude Debussy mistrovsky vyjádřit hudbou, která přímo smyslově líčí prostředí lesa či zahrady, odlesky moře i zakázanou touhu.

Režisér Rocc chtěl pravděpodobně svým výkladem provokovat, ale spíše než kontroverzní mu vyšla inscenace nedotažená a nudná.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.