Činohrou, která staví na komorní dramatice, precizní hereckou prací a chytrou dramaturgií s jasně čitelným záměrem si získal renomé brněnský nezávislý divadelní soubor Buranteatr.

Tato zdánlivě obyčejná východiska, která upomenou třeba na začátky pražského Činoherního klubu, dovedla soubor v loňském roce v radokovském hlasování k nominaci na divadlo roku a jeho klíčový herec Michal Isteník dokonce získal cenu pro talent roku.

Letošní sezonu zahájil Buranteatr premiérou, která se vydává až výstředně jiným směrem. V režii uměleckého šéfa Michala Zetela uvedl velkolepou inscenaci slavného romantického knižního dramatu Dziady Adama Mickiewicze, navíc s původní scénickou hudbou skladatele Vojtěcha Dlaska hranou naživo desetičlenným orchestrem pod vedením dirigenta Ondřeje Tajovského.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.