Letošní sezonu Divadla Na zábradlí, jež nese podtitul "Nepřizpůsobiví?", otevřela novinka nazvaná Osamělá srdce, v níž autor a režisér David Jařab vyšel z amerického meziválečného románu Přítelkyně osamělých srdcí Nathanaela Westa.

Těžko říct, kdo je v Osamělých srdcích nepřizpůsobivý - zato nešťastní, citově vyprahlí a svým způsobem "nepřizpůsobení" jsou tu úplně všichni.

Utěšitel, který potřebuje utěšit

Smutným hrdinou Westova románu je novinář, který pod pseudonymem Přítelkyně osamělých srdcí (Miss Lonelyhearts) odpovídá na dopisy nešťastných čtenářek. U Jařaba - a v podání Stanislava Majera - se z něj stal moderátor nočního vysílání, jenž s okázalým soucitem v hlase dodává po éteru sílu volajícím, nebo jim alespoň pustí písničku na povzbuzení, aniž by zvedl zrak od novin.

Sám se ale v životě zmítá, neví si rady ve vztazích a doléhá na něj všechno to neštěstí, které v práci vyslechne. Zkrátka - utěšitel potřebuje utěšit.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.