Nejen česká divadla se kvůli dalším vlnám škrtů a šetření dostávají do svízelné situace. Podobná situace panuje i ve Velké Británii, kde se divadelníci nejnověji ostře pustili do náměstkyně ministerstva kultury Marie Miller, referuje deník Guardian.

Podle režiséra zahajovacího ceremoniálu letošních olympijských her Dannyho Boylea je ostudné, že náměstkyně se o kulturu vůbec nezajímá. "Nikdy se nesešla s nikým z uměleckých ředitelů divadel, kteří přitom ztělesňují kulturní život v zemi. Tihle lidé přece utrácejí peníze daňových poplatníků. A jí je to jedno. Ani se s nimi nesejde," stěžuje si Boyle.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.