Ostravská Komorní scéna Aréna připravila k nadcházejícímu státnímu svátku první premiéru sezony - komedii Eugéna Ioneska Plešatá zpěvačka. Představení nastudoval uznávaný polský režisér Grzegorz Kempinski, několikanásobný držitel Zlaté masky, polské obdoby naší Ceny Alfréda Radoka.

Ioneskův příběh se odvíjí během setkání dvou anglických manželských párů, které konverzují na první pohled velmi hlubokomyslně, ale používají banální fráze jako z učebnice angličtiny pro samouky.

"Režisér Kempinski k tomu textu našel geniální klíč. Hlavní roli v něm mají blábol a fráze - a režisér to celé zarámoval do televizního či rozhlasového studia, kde jsou spíkři, které tak dobře známe z éteru. Všichni tam melou slogany, blábolí, nic neřeknou, a ještě se u toho tváří ušlechtile. A když přeladíte, zjistíte, že jinde v bleděmodrém vysílají totéž," říká umělecký šéf Arény Ivan Krejčí.

"Najednou se ukázalo, že tahle zdánlivě stará komedie je úžasnou show, která se ovšem dotýká samé podstaty naší současné existence, protože i my v tom blábolu žijeme."

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.