K velkým románovým titulům Franze Kafky jako Proces, Proměna nebo Zámek se divadelníci vrací takřka pravidelně. Letos však dva výrazní režiséři v odstupu ani ne dvou měsíců zinscenovali menší texty.

V zářijovém hravém site-specific projektu Příliš tichý nos Jana Nebeského a dramatika Egona L. Tobiáše se povídka Popis jednoho zápasu rozpustila tak důkladně, až zbyla jen těžko uchopitelná absurdně-komická atmosféra.

Nyní Daniel Špinar s dramaturgyní Dorou Viceníkovou vybrali pro brněnskou Redutu slavný Dopis otci. V proklamované snaze ukázat, že "Kafka není tak temný, jak si myslíme", je to poněkud paradoxní volba - tato Kafkova děsivá próza je totiž nikdy neodeslaným pokusem racionálně zformulovat iracionální strach, který spisovatel z otce měl.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.