Moliere je autorem několika rafinovaných, charakterových komedií, z nichž ty nejlepší - jako Tartuffe či Misantrop - dodnes provokují k novým výkladům. Pán z Prasečkova, jejž ve Stavovském divadle čerstvě nastudovala režisérka Hana Burešová, k nim popravdě řečeno nepatří.

Je to jednoduchá hříčka, která dějově vychází z komedie dell'arte - de facto spotřební zboží doby a dvora Ludvíka XIV. Do Paříže přijíždí nabubřelý venkovský trouba, aby si vzal dceru jednoho místního měšťana.

Ta na něj společně se svým milým a dvěma prohnanými sloužícími nastrojí několik poněkud zlomyslných léček, aby se nešťastník zase rychle vrátil do svého rodného Prasečkova a aby tatík konečně souhlasil se sňatkem...

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.