Absurdní nemusí vylučovat romantické. Režisér Jiří Havelka se nechal nadchnout slavným románem Pěna dní francouzského avantgardisty Borise Viana a převedl ho na jeviště - konkrétně pro pražskou La Fabriku.

Dramatizace nepostrádá originalitu vystihující původní dílo a více než ilustrací známého je jeho divadelním, byť hodně zestručněným výkladem.

Režisér do inscenace obsadil Pavla Lišku a okolo něj čtyři studenty herecké konzervatoře - Adama Mišíka, Sáru Sandevu, Jana Komínka a Annu Kadeřávkovou.

Sedmnáctiletí interpreti jsou v lehce extravagantních kostýmech suverénní, jejich milostné toužení, vzplanutí a zamilovanost je autentická, až to dojímá.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.