„Jsem lídr, průkopník, jsem jeden z největších mužů naší doby. Moje jméno zná víc lidí než jméno Ježíše Krista… Stvořil jsem vesmír. Moje sláva přetrvá staletí.“

Tato slova si každé ráno opakuje Walt Disney v knize The Perfect American, fiktivní biografii od Petera Stephana Jungka. Právě ta posloužila jako základ stejnojmenné opery, kterou složil pro Anglickou národní operu Philip Glass, jeden z předních minimalistů a autor filmové hudby k Truman Show či Hodinám.

Mickey Mouse, Kačer Donald ani další známé postavy z animovaných filmů se však na jevišti neobjeví, studio to nepovolilo. A není se co divit, titul Dokonalý Američan je navýsost ironický. Nejslavnějšího animátora historie totiž zobrazuje v temných odstínech, naznačuje jeho rasistické a misogynní postoje, vykresluje ho jako despotického šéfa, jenž se sám příliš nepodílel na výrobě filmů a dokonce ani pořádně neuměl napsat svůj podpis, který dodnes tvoří logo společnosti.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.