Novým ředitelem Národního divadla, které je od podzimu bez šéfa, by se mohl stát Jan Burian, současný šéf Divadla J. K. Tyla v Plzni a předseda Asociace profesionálních divadel ČR.

Jeho jméno navrhla ministryni kultury Aleně Hanákové komise odborníků ve svém konceptu. Ten se teprve ve čtvrtek dostal ministryni do rukou a je tedy ještě neveřejný. Uniklou informaci zveřejnily Lidové noviny. „Ministryně již dnes měla ohledně koncepce nějaké otázky a mimo jiné slíbila, že náš materiál nechá již zítra zveřejnit,“ řekl IHNED.cz šéf expertní komise a rektor DAMU Jan Hančil.

Jmenování Jana Buriana by mohlo být prvním krokem, jak vyvést Národní divadlo z krize poté, co ministryně v září minulého roku bez pořádného zdůvodnění nečekaně odvolala tehdejšího ředitele Ondřeje Černého.

Burian je zveřejněním informace poněkud zaskočen, nicméně připustil, že by o nabídce vážně uvažoval. „Musel bych jednat nejen s paní ministryní, ale také s vedením města. Pokud mě však ministryně osloví, budu to brát vážně a rozhodnu se velmi brzy.“

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.