Osmadvacet let hrál Jaroslav Achab Haidler svůj nejslavnější kus - hodinové monodrama Pan Theodor Mundstock podle Ladislava Fukse. Mundstock se nyní dočkal derniéry a na jeho místo v repertoáru ústeckého Činoherního studia nastoupilo další Haidlerovo monodrama.

Jmenuje se Chudí v Lodži a vychází ze stejnojmenného úspěšného románu švédského spisovatele Steva Sem-Sandberga. Jeho tématem je i Haidlerovo celoživotní téma: židovství, holokaust a události s ním spojené.

Zároveň (zrovna tak jako Pan Theodor Mundstock) není jen prostým konstatováním nesčetněkrát vyřčeného faktu, že "Židé za války trpěli", jak se to u podobně zaměřených inscenací často stává.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.