Škrty v kultuře mají své první oběti už také v Nizozemsku. Kvůli změnám v rozdělování grantových příspěvků na ně letos nedosáhne zhruba čtyřicet organizací. K 1. březnu se navíc zavírá místní Národní divadelní muzeum, na jehož podporu letos nezbylo jediné euro, referuje deník International Herald Tribune.

Podle něj dostáválo muzeum Theater Instituut Nederland každoročně příspěvek mezi 4 až 5 miliony eur. Pro letošní rok mu středo-pravicová vláda v nizozemském parlamentu nepřiřkla ani jedno euro. V důsledku toho muzeum vyhodilo všech svých sedmdesát zaměstnanců a k 1. březnu ukončuje svůj provoz.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.