Triumfem na současné taneční scéně se stala choreografie Orbis pictus Lenky Bartůňkové a Michala Záhory, kteří jsou zároveň jejími interprety. Po listopadové premiéře v pražském Ponci se ve čtvrtek večer představení vrací na scénu.

Jména autorů představení jsou dobře známá. Lenka Bartůňková byla v roce 2008 laureátkou choreografické ceny „za objev v tanci“ – její tehdejší Knihovna dýchala ritualitou noci a paralelního života knih. Také Michal Záhora vždy vyhledával náměty, které se vymykaly všednímu světu a směřovaly k mystickému úběžníku.

Roztancovaná Červená kniha

Nyní jejich spoluprací vzniklo výjimečné dílo, originální chuti a odstínu. Volně je inspirováno Červenou knihou C. G. Junga – ve smyslu přitakání intuici. Vyjevují se energie, kterým se dává průchod tvorbou obrazů, snově se vynořujících z pohybového materiálu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.