Jmenování Jana Buriana na post ředitele Národního divadla by první scéně mělo přinést větší nezávislost na ministerstvu kultury. Vyplynulo to ze středečního pořadu České televize Události, komentáře, kde kromě Buriana vystoupila ministryně kultury Alena Hanáková.

"Jsem připravena napomoci tomu, aby mohlo být Národní divadlo samostatnější, aby mělo více zodpovědnosti a prostoru pro práci," uvedla Hanáková. Prozradila také, že Burian bude mít šestiletý mandát.

A nový ředitel v pořadu hned nastínil své první kroky. Chce se zasadit o to, aby měly jednotlivé budovy Národního divadla více samostatnosti. Soubory, které v nich sídlí, totiž dostanou nové programové zaměření.

Například historická budova Národního divadla se dramaturgicky zaměří pouze na výběrové inscenace a moderní interpretaci českého a světového repertoáru. "V historické budově by se měly odehrávat i takzvané referenční interpretace českých skladatelů. Jestli jsme v něčem slavní, tak je to česká opera. Myslím, že si jí málo vážíme," tvrdí Burian.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.