Ministerstvo kultury slíbilo, že na podporu regionálních divadel pro rok 2013 pošle minimálně stejnou částku jako vloni. Slib, který divadelníkům už na podzim dal ředitel úřadu ministerstva kultury Milan Kupka, nyní ministerstvo verifikovalo. Serveru IHNED.cz to potvrdil Zdeněk Pánek z Asociace profesionálních divadel.

Její loňská kampaň nazvaná Pomozte svému divadlu upozornila na nespravedlivé a nedostatečné rozdělování divadelních dotací do regionů. Právě díky odborným konferencím, happeningům a v neposlední řadě i díky petici, kterou fyzicky podepsalo 37 tisíc obyvatel, nejspíš ministerstvo "ustoupilo".

Původně chtělo totiž z takzvaného Programu státní podpory profesionálních divadel na rok 2013 rozdělit jen 37 milionů korun, ačkoliv vloni to bylo 55,1 milionu korun. Podle Kupkova slibu bude ale částka, kterou si následně rozdělí 31 divadel, i letos minimálně stejná jako vloni.

Asociace už mezitím začala plánovat velkou konferenci o financování regionálních divadel, která se uskuteční 24. dubna na senátní půdě.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.