Správní oblast Moray na severovýchodě Skotska oznámila, že přestane dotovat umění. Podle deníku Guardian správní úřad rozhodl, že během dalších tří let stáhne stáhne současný roční příspěvek z 30 milionů liber na nulu.

Za čtyři roky se tak Moray se zhruba 90 tisíci obyvateli stane první správní oblastí ve Skotsku, která přestane podporovat umění.

Dochází k tomu ve chvíli, kdy regionální kultura v Moray už několikátým rokem soustavně stoupá. Před deseti lety v oblasti existovalo jediné profesionální divadlo, nyní jich je osm. To z Moray dělá nejatraktivnější divadelní oblast v celé Skotské vysočině.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.