Britská divadelnická obec se rozhodla dokázat, že škrty v živém umění mají jasné důsledky. Čerstvě zveřejněná padesátistránková zpráva In Battalions ukazuje, jak se na britských divadlech podepsal dva roky starý 30% škrt britské vlády v kultuře.

Od té doby začaly dvě třetiny všech britských divadel rušit hry, více než polovina divadel uvádí každou sezonu méně premiér a v inscenacích účinkuje méně herců, píše deník Guardian.

Podle producentky Sonie Friedmanové budou důsledky škrtu cítit ještě celé další generace, a zdaleka nejen divadelníků. Řada těch, co v divadlech začíná, totiž později končí v britské televizi, filmu či rozhlasu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.